Werken bij Raamwerk

Van beveiliger – Naar begeleider

Jan

begeleider dagbesteding, Hafakker Noordwijkerhout

Jan volgde eerst de opleiding tot beveiliger maar kwam erachter dat hij niet helemaal op zijn plek zat. Hij stapte over naar een opleiding in de zorg en werkt nu als begeleider dagbesteding bij Raamwerk.

Van beveiliging naar veiligheid voor Henry

Jan kwam via zijn stage terecht bij Raamwerk. Hij volgde het zogenaamde leer-werk traject van Raamwerk. Dat is een combinatie van werken en stage lopen. ‘Een perfecte combi voor mij; een opleiding volgen maar niet de hele week in de schoolbanken zitten.’ Tijdens dit traject wordt je in drie jaar opgeleid tot volwaardig zorgmedewerker en kan je gelijk vanaf het begin praktijkervaring opdoen.

Maak ook je carrièreswitch

‘Uit een beroepstest bleek dat de zorg beter bij mij zou passen.’

Hoe ging die overstap?

De overstap naar de zorg was best groot want Jan kwam letterlijk en figuurlijk op onbekend terrein. Toch sprak dat hem erg aan omdat hij houdt van nieuwe dingen leren. Hij werd vanaf het begin goed opgenomen bij Raamwerk. ‘Ik voelde me gelijk op m’n gemak en ik kwam in een warm nest terecht.’

image-text

Wat maakt je werk zo leuk?

‘Wat ik het meest interessant aan mijn werk vind, is dat het enorm veelzijdig is. Elke dag is anders. Als begeleider dagbesteding werkt Jan gemiddeld met 6 à 7 cliënten. Die helpt hij bij een zinvolle invulling van hun dag, en ondersteunt hij zowel op individueel niveau als in groepsverband.

Eén cliënt, Henry, begeleidt Jan bij het dopjes tellen. ‘Dat zit vast in zijn structuur en daarbij heeft Henry hulp nodig. Ik zorg dat Henry zich aan deze structuur houdt en dat hij de veiligheid krijgt die hij nodig heeft.’

De verhalen van jouw toekomstige collega’s

Al bijna 30 jaar plezier in werk

Loes werkt al 29 jaar bij Raamwerk. In die tijd heeft ze veel zien veranderen. Vooral hoe er zorg verleend wordt. Er wordt nu meer gekeken naar het niveau van een individu, dan naar de hele groep. Cliënten ontwikkelen zich veel meer op deze manier.

Invloed op je werkrooster

Bij Raamwerk heb je invloed op je eigen rooster. Er zijn avond-, ochtend- en weekenddiensten en samen maken we afspraken over de invulling. Zo werken we aan een betere balans tussen werk en privé.

De mooie momenten van Mariette op de dagbesteding

Mariette werkt al 20 jaar bij Raamwerk. Eerst als pb’er en nu al 8 jaar, met heel veel zin, op de dagbesteding met cliënten van alle leeftijden.

Ook een zorgprofessional worden?

Sta jij stevig in je schoenen en sta je open voor cliënten?

Dan hebben wij een nieuwe uitdaging voor je!

Bekijk onze vacatures